Max Verstappen vezethetetlennek minősítette a Red Bullját, miután a Japán Nagydíj időmérőjén csalódást okozott.
11 év után először Suzukában, és miután az elmúlt négy versenyen pole pozíciót szerzett a pályán, Verstappen kiesett a Q2-ből, a Racing Bulls újonca, Arvid Lindblad volt az, aki a végső csapást mérte a négyszeres F1-bajnokra. Verstappen így a 11. helyről indul majd, előle pedig csapattársa, Isack Hadjar, miután a francia-algériai pilóta a nyolcadik helyet szerezte meg a kvalifikáción. Lindblad a 10. helyről rajtolhat el.
Miután Ausztráliában kiesett a kvalifikáción, és Kínában is csak a nyolcadik helyről indult, Verstappen problémái a Forma-1 új generációs autóival továbbra is fennállnak, és egyelőre nincs jele a helyzete javulásának. Verstappen a Sky Sports F1-nek panaszkodott:
„Az autónk soha nem fordul be a kanyar közepén. Ugyanakkor ezen a hétvégén is eléggé túlkormányzott a kanyarba való behajtáskor. Kifejezetten nehéz, kiszámíthatatlan. Azt hittük, hogy a harmadik szabadedzésen némileg javítottunk rajta, de az autó még mindig nagyon alulkormányzott. Most, az időmérőn ismét, számomra vezethetetlen volt. Ezt meg kell még vizsgálnunk. Ráadásul ezen a hétvégén egy másik aerodinamikai csomaggal versenyzek, de úgy néz ki, ez sem működik, szóval ez sem túl jó.”
Arra a kérdésre, hogy mit ért „vezethetetlen” alatt, kifejtette:
„Vannak problémáink, amelyeket itt nem tudok részletesen elmagyarázni, de tudjuk, hogy léteznek, és olykor kicsit rosszabbak, mint máskor. Az időmérőn egyszerűen visszatértünk oda, hogy vezethetetlen volt.”
Megszólalt az újságíró, akit Max Verstappen kizavart a sajtótájékoztatójáról






