Motorsportol.hu
2026. június 28, vasárnap
  • Login
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria
No Result
View All Result
Motorsport Online
No Result
View All Result
Home F1

Russell szerint az Istenek se akarják, hogy világbajnok legyen

Vámosi Péter by Vámosi Péter
2026.05.25. 09:07
George Russell

Fotó: Brett Farmer/LAT Images/Getty Images/Mercedes-Benz AG

George Russell szerint a Forma-1-es bajnoki cím sorsa most már Kimi Antonellin a kezében van, miután a drámai Kanadai Nagydíj úgy ért véget, hogy a brit az élről esett ki a versenyből.

Russell a pole pozícióból indult Montrealban, és a futam első felében hihetetlen párharcot vívtak Antonellivel, pozíciókat cseréltek, sőt, még össze is értek, miközben az elsőségért küzdöttek. Mindez hirtelen véget ért a 30. körben, amikor egy hajtásegység-meghibásodás miatt megállt, így Antonelli átvette a vezetést, és végül megnyerte a versenyt. Az eredménynek köszönhetően Antonelli előnye az élen 43 pontra nőtt mindössze öt versenyhétvége után, míg Russell kénytelen átállni arra, amit ő a kárcsökkentő mentalitásnak nevezett az év hátralévő részére. Russell a verseny után, amikor a bajnoki címért folyó küzdelemről kérdezték, így felelt:

Ez is érdekelhet

Ferrari

Betiltotta az FIA a Ferrari innovatív megoldását

2026.06.27. 19:49
George Russell

Verstappen a falban végezte, Russellé a pole

2026.06.27. 17:08

„Szerintem most már rajta múlik, hogy elveszíti-e, akkora a pontelőnye. Olyan érzésem van, mintha… az Istenek nem akarnák, hogy benne legyek ebben a küzdelemben. Nézzük a biztonsági autó időzítését Japánban, a kínai Q3-as kiesésemet miközben a pole-ért harcoltam, és a mai vezetésből való kiesésemet itt. Viszont így már nincs rajtam nyomás. Kijövök, élvezek minden egyes versenyt, megpróbálom mindet megnyerni – nincs mit veszítenem, szóval nem akarok itt állni és ilyenekről beszélni. Természetesen frusztráló, és én is részt akarok venni ebben a harcban. Remélhetőleg a szerencse is mellém pártol.”

Russell dühét tovább fokozta a kiesésének körülménye: a Mercedes pilótája elmondta, hogy az autó figyelmeztetés nélkül leállt, miközben az élen haladt:

„Minden hirtelen lekapcsolt, amikor befordultam a kanyarba. A motor leállt, nem működött az elektronika, nem tudtam rendesen fékezni.”

A kudarca ellenére Russell elmondta, hogy elégedett a teljesítményével, különösen figyelembe véve a hétvégén Antonellivel vívott intenzív pályai csatát:

„Büszke vagyok a hétvégémre: pole a sprintben, győzelem a sprintben, pole az időmérőn. Az élen álltam, amikor megálltam. Remek csatát vívtam Kimi-vel. Kemény küzdelem volt, nagyon élveztem a csatát, és szerettem volna még 30 körig folytatni. Szerettem volna látni, hogyan alakulna a helyzet, de ez történt.”

Antonelli sikere a negyedik egymást követő futamgyőzelmét jelentette, ami tovább hangsúlyozza gyors felemelkedését mindössze a második F1-es szezonjában. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff a kettőjük közötti belső csatát egyszerre kiváltságnak és kockázatnak minősítette a Sky Sportsnak, hozzátéve, hogy az eredmény keserédes:

„Rendkívül örülsz az egyik pilótádnak és a vezetésének, aztán pedig szörnyen sajnálod a másikat. Szóval nem egyszerű helyzet. Mindenesetre Kimi ma remekül teljesített, és megérdemelte a győzelmet. De George-ért kár, ő vezette a versenyt. Félig-meddig élveztük nézni őket, ahogy megküzdöttek egymással. Bárcsak az első és a második helyet is mi szereztük volna meg újra. Amíg tartották azt a távolságot, addig rendben volt nézni. De nyilvánvalóan rosszul is elsülhet. Nem is azért, mert az egyik el akarja csapni a másikat, hanem egyszerűen azért, mert Kimi blokkolja a kerekeket, és két autót is ki lehet ütni.”

Wolff megerősítette, hogy a Mercedes soha nem avatkozott be, hogy korlátozza a kettőjük közötti küzdelmet, dicsérve a szabadságot, amellyel mindkét versenyző rendelkezett az azonos stratégiák mellett:

„Látható, milyen szoros volt. Helyet hagytak egymásnak, ami pompás. Soha nem változtattunk a motor stratégiáinkon. Így a védekezőnek is megvoltak a szükséges eszközei. A támadónak ugyanúgy. Tehát nem volt különbség a kettő között. De nyilvánvalóan ez egy luxusproblémánk. Remélem, hogy idén még sokáig így fogunk haladni. De nem szabad figyelmen kívül hagyni a többieket sem. Amennyiben szorosabb lenne a verseny mögöttünk, ha fennállna a veszélye, hogy elveszítjük a pozíciónkat, akkor biztosan közbeavatkoznánk, és azt mondanánk: ne veszítsünk el ennyi időt egymással.”

Annak ellenére, hogy Russell utalt rá, hogy gyakorlatilag kiesett a bajnoki címért folyó küzdelemből, Wolff ragaszkodott ahhoz, hogy még mindig fixen harcolhat a címért, hiszen még 17 futam van hátra:

„Igen, 40 vagy 43 pont a különbség. De hány verseny, még 17 futam van hátra? Annyi pontot lehet még szerezni, hogy ez egészen a végéig el fog tartani.”

Russell kiesése ellenére a Mercedes továbbra is megőrzi vezető pozícióját a konstruktőrök bajnokságában, 72 ponttal előzik meg a Ferrarit.

Russell sikere pünkösdi királyság volt: Kiesett az adok-kapok után, míg Antonelli zsinórban 4. győzelmét aratta

Kövess minket a Google-ben
Source: speedcafe.com
Tags: Andrea Kimi AntonelliF1FerrariForma-1George RussellKanadai NagydíjMercedesMontrealSky SportsToto Wolff
Vámosi Péter

Vámosi Péter

1985 óta követem a Forma-1-et, a '90-es években már írtam róla. 2009 óta több motorsporttal foglalkozó weboldalt alapítottam és irányítottam. Kamionversenyeket közvetítettem, és rendre hallhatsz rádiókban is.

Harcban lehet idén Lewis Hamilton a bajnoki címért?
133 Szavazat · 133 szavazat
Szavazás

Ajánló

GTA style motorsportol.hu

Előbb készült el, mint a GTA 6: Megújult a Motorsportol.hu!

2026.06.26. 04:50
Az első, 1936-os Magyar Nagydíj helyszíne, a Népliget, 2026-ban

VIDEÓ: Ma 90 éve volt az első Magyar Nagydíj, ahol még igazán lehetnének ma is versenyek

2026.06.21. 05:39
Hungaroring 40 kiállítás megnyitó: Faluvégi Péter, Baumgartner Zsolt, Ariane Frank-Meulenbelt, Bojtor Maté, Gyulay Zsolt

Olyan Forma-1-es kiállítás nyílt Budapesten, amit mindenkinek látnia kell

2026.06.16. 08:40

TOP 5

  • Nick Heidfeld, BMW Sauber, 2007

    Forma–1-es csapatok, amelyek örökre eltűntek a rajtrácsról

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • F1 menetrend: Itt az Osztrák Nagydíj teljes programja!

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Lecseréli Strollt Ausztriában az Aston Martin

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • A F1-es pilóta apja már nyomást gyakorol a fiára, hogy hagyja ott a csapatát

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Carlos Sainz meglepő véleménye Lewis Hamilton feltámadásáról

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
Motorsportol

F1, F2, F3, MotoGP, Kamion Eb és egyéb motorsport hírek.

Mindenki motorsportol!

ADATBANK

Közösségi média moderálási alapelvek

Kapcsolat

Impresszum

RSS

ÁSZF

Adatkezelési tájékoztató

Szerzői jogok

Feliratkozás

  • „Paddock club” közösség
  • „Heti hírek” lista

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Kezdőlap
  • F1
  • Irány az F1!
    • F2
    • F3
    • F1 Academy
  • Moto
  • Kamion Eb
  • NASCAR
  • Minden más
  • Retró
  • Fan Zone
    • Kvízek
    • Könyvek
    • Film/sorozat
    • Utazás
    • Receptek
    • Puzzle
  • Ajánló
  • Autó
  • Adatbank
  • Galéria

© 2024 Motorsportol.hu

A szükséges sütik alkalmazása elengedhetetlen a honlapunk működéséhez. A weboldal böngészésével elfogadod a sütik használatát.

Privacy Policy